| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa folosesc...ca sa mi creasca unghiile mai repede..."X

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Spala vase sau rufe manual, minim cate o ora in fiecare zi. Tinerea unghiilor in apa calda cu detergent are efecte uimitoare.

soothe
| soothe a răspuns:

Sa iti intaresti ficatul (din medicina chineza) si sa astepti cu rabdare. Cresterea unghiilor este in legatura cu intreg metabolismul si in general nu se pot "rupe" de organism.
Poate pana la urma poate gasesti ceva, dar esti sigura ca odata cu unghiile nu iti cresc si incheiturile degetelor sau pometii obrajilor, sau umerii, sau nu ti se ingroasa genunchii?
Ce se intampla in organismul nostru se intampla holistic, adica orice are legatura cu orice. Nimic nu este intamplator.
Succes!

| capricc a răspuns:

Citeste asta cap coada http://fucsia.ro/10-trucuri-pentru-unghii-naturale-lungi-pana-la-paste/ daca nu gasesti o solutie cosmetica atunci poate fi o carenta din alimentatie...