| anapopa1997 a întrebat:

Cum fac sau ce sa folosesc ca sa îmi crească unghiile mai repede?!

7 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Incearca sa-ti hidratezi mainile pe cat de mult posibil poti, de cel putin 3 ori pe zi si aplica putin si pe unghii. Uleiul de masline este o solutie foarte buna.

Foloseste un intaritor pentru unghii de doua ori pe saptamana, care pe langa aspectul de stralucire, le va si ajuta sa creasca mai repede. O metoda buna pentru intarirea unghiilor este sa le tii 5 minute in apa, iar mai apoi sa aplici o lotiune cu alfa-hidroxina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mine m-au ajutat vitaminele efervescente.
Mie mi se rupeau si exfoliau unghiile - niciodata nu-mi cresteau si am luat multivitamine efervescente de la zdrovit ( cu ginseng ) si au inceput sa-mi creasca mai repede si mai tari, acestea sunt :
https://www.e-vita.ro/......ervescente

| iDarkness a răspuns:

Evenual sa nu le mai tai.

| AdrianaB1 a răspuns:

Mănâncă multe fructe și legume(ajută)

| aj3k16lm a răspuns:

De fapt, uleiul de ricin s-a demonstrat a fi cel mai bun, pentru unghi si pentru par. De asemeni, poti incerca suplimente cu vitamina H ori masti de unghii din ulei de masline, cum s-a mentionat. Le poti gasi pe internet.
Ricinul costa 3 (sticla mica) si 7 (sticla mare) lei, la farmacie.

| Boss_Mihai_2001 a răspuns:

Punetile in apa mult