| DyanaMyhaela a întrebat:

Ce sa iau pentru inceput de raguseala? Vreau ceva preventiv ca daca se inrautateste o sa fac laringita. Am baut ceai cu lamaie si 2 homeovox, stiti alte remedii naturiste de preferabil (babesti)? Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Woman2Womanro a răspuns:

Gargara cu apa si sare, bauturi calde, ceaiuri cu lamaie si miere, dar si sa mananci feliute de lamaie cu miere. Daca ai probleme cu gatul, trebuie sa eviti bauturile acidulate, prea reci sau fierbinti.

3 răspunsuri:
| thalyslly a răspuns:

Comprese calde pe pipt si pe gat cu argila sau cu alcool
pui spirt pe o carpa si apa calda o pui pe gat si apoi un prosop

| Caro34 a răspuns:

Poti incerca, pe langa remediile scrise de ceilalti membri TpU, si Tantum verde ca are ceva dezinfectant si anestezic sau Nurofen raceala si gripa, Modafen. Nu uita si pauza vocala, ca sa nu ti se ia vocea de tot! Sanatate!

| justyoung9 a răspuns:

Ceai de patlagina