| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU cum pot scapa de dependenta asta eu sunt racita si am tot timpul nasul infundat imi pun intruna picaturi si vad ca mi se desfunda greu si nu mai pot rezista imi pun intruna de nu mai pot si asa mai departe. Este rau aceasta chestie ca nu ma pot opri din pus? ce as putea face sa imi treaca? Funda!...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| protos87 a răspuns:

Nu e vorba de dependenta ci de toleranta. Produsul folosit de tine nu-si mai face efectul, s-a instalat tahilaxia. Produsele pentru desfundarea nasului nu se folosesc mai mult de 3-5 zile. Incearca sa faci pauza 3-4 zile, apoi reia tratamentul, dar nu mai mult de catevea zile.

| anonim_4396 explică (pentru protos87):

Daca e mai mult de 5 zile? Ce mi se poate intampla?

| protos87 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vei dobandi o toleranta temporara numita tahilaxie, adica nu-si va mai face produsul efect. Ti-l vei administra, dar nasul tot infundat ramane.

6 răspunsuri:
| joeyficat a răspuns:

Eu zic sa incerci sa tragi pe nas.

| anonim_4396 explică (pentru joeyficat):

Adica?!

| joeyficat a răspuns:

Adica prafuri..am inteles ca ajuta la mentinerea constanta a cailor nazale libere happy O zi buna.

| anonim_4396 explică (pentru joeyficat):

Sa tragi tu sa fi 100% la 100% nebun cum esti acu sa fi mai nebuun! O zi neplacuta straight face