| AvalohAlyn a întrebat:

Ce sa mananci ca sa slabesti? Si cum sa reduc pofta de dulce si de mancare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AlexDarius3 a răspuns:

Salate, oua, fructe, putina carne, mancare sanatoasa bineinteles. Poti sa reduci foarte simplu pofta de mancare prin felul urmator:
Daca de exepmlu manaci 6 mese pe zi maine poti sa faci 5 mese sau tot 6 mese, dar cu o cantitate mai mica. A 3-a zii poti sa incerci cu 4 mese pe zi, sau chair cu 5 mese dar o cantitate mai putina si tot asa, DAR dieta fara sport ar fi degeaba si chiar poate sa duca la unele boli, DAR si sportul fara o dieta buna nu e sanatos.