| AnaNuSuntPa a întrebat:

Un sampon bun care sa curete foarte bine si sa fie pentru parul gras? Deci am incercat multe sampoane si parul meu se ingrasa destul de repede...Si eu ma spal si de 2 ori cu el si dupa cand se usuca si pun mana pe sacalp estie putin sleios si mi se cojeste scalpul, si nu, nu este matreata. este coaja de la scalp laughing Fundaa :*

Răspuns Câştigător
| ElecktroFloweR a răspuns:

Si eu am avut problema asta dar am gasit o metoda de combatere : otet big grin.
Da, o sa spui ca miroase urat si chesti dar iti spun ce am incercat eu.
Dupa ce imi fac baie imi pun intr-un mic lighean 3 linguri de otet si peste apa apoi ma clatesc cu acea apa, nu miroase urat stai linistita si mi-a curatat scalpul foarte bine chiar dupa 3 spalari. big grin
Sper ca te-am ajutat!

| AnaNuSuntPa explică (pentru ElecktroFloweR):

Si dupa ce te dai cu otet te mai speli dupa cu sampon? Adica eu asa as vrea sa fac..ca sa nu ramane miros

| ElecktroFloweR a răspuns (pentru AnaNuSuntPa):

Nu ramane nici un miros, uite eu asa ma spal pe cap : ma limpezesc bine de tot, imi dau cu sampon ( nu am o marca anume, schimb samponul dupa terminare, am inteels ca e mai bine asa decat sa te speli timp indelungat cu acelasi sampon ), il las in jur de 1 min pe cap, ma limpezesc iar, ma dau cu sampon iar, ma limpezesc bine de tot, imi dau cu o crema numita PLACENTA, o las pe par 2-3 minute, ma limpezesc iar apoi imi pun intr-un lighian apa si in acea apa pun 2 linguri nu lingurite de otet, amestec cu mana putin acea apa apoi imi bag parul in ea, si incer cat mai mult sa dau pe scalp. Mie sincer nu imi miroase parul dupa baie si chiar am intrebat si alte eprsoane, probabil de la crema si samponul pe care le folosesc se mascheaza acel miros.

11 răspunsuri:
| Annalina99 a răspuns:

Incearca Freeman cu Papaya& lime si eu am parul gras si e ok pentru mine.Da stralucire si chiar nu ingrasa parul si chiar simti ca te-ai spalat pe cap, curata super bine.Bafta

| MytzaMytz a răspuns:

Wash And Go
Head And Shoulders

| AnaNuSuntPa explică (pentru MytzaMytz):

Head And Shoulders am avut, si mi-a placut si inca imi place. Dar acela este in special pentru matreata. eu caut unul pentru par gras. de Wash And Go nu stiu ce sa zic..nu l-am incercat niciodata, poate.

| jeek0 a răspuns:

Ai dermatita seboreica probabil. sampoate care sa contina substanta activa din nizoral probabil ar fi cele mai bune. vezi la o farmacie. nu conteaza denumirea samponului ci substanta activa

| allison20 a răspuns:

Samponul pentru parul gras de la yves rocher este foarte bun, il folosesc de 2 luni si de atunci nu mai trebuie sa ma spal asa de des pe cap happy ti-l recomand cu caldura.

| AnaNuSuntPa explică (pentru allison20):

Cel cu lamaie? Am avut unul de la yves rocher cu migdale si imi place foarte mult, din pacate era sticluta mica pe care o primisem cadou. Acum il am pe cel cu lamaie de le yves rocher si iti zic sincer ca nu prea curata bine..adica dupa spalare nu am parul matasos. Tu ce sampon ai de la yves rocher?

| allison20 a răspuns (pentru AnaNuSuntPa):

Il am pe cel cu urzica, pentru purificare. Sunt foarte multumita, chiar face ceea ce promite pe ambalaj. happy

| anamimanonim a răspuns:

In primul rand, eu ma frec foarte bine pe piele pentru ca asa mi se intampla si mie. Si eu fac coji daca nu ma frec bine pe cap. Iar despre sampon eu folosesc produsele avon.

| AnaNuSuntPa explică (pentru anamimanonim):

Si eu ma frec destule de bine pe scalp, dar dupa ce ma sterg cu proasopul si ma pieptan incep sa cada cojile si arata urat. adica trebuie sa stau sa frec dupa pentru ca dupa ce ma spal apar.