| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti recomanda ceva pentru parul gras? Am incercat toate tipurile de sampoane special concepute pentru parul gras, dar in zadar... mi se ingrasa foarte repede, o data la 2 zile.Multumesc

Răspuns Câştigător
| viatadecacatt a răspuns:

Si mie mi se intampla la fel si chiar ma deranjeaza, la fel ca tine am incercat nu stiu cate sampoane dar degeaba.acum am comandat de la Avon Un sampon"advance techniques" scare are si balsam un ser pentru varfuri deteliorate(eu am si problema asta). ai putea sa incerci poate da rezultate. daca nu cauta metode naturale pntru parul gras pe net, or fi alea bune de ceva.

4 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

La fel ca toate fetele care ti-au raspuns, ma confrunt cu aceasta problema. In plus,(nu stiu daca e valabil si la voi) eu mai am si matreata. Vazand ca sampoanele din comert nu dau niciun randament, am mers chiar si la dermatolog, care mi-a spus ca e pe baza de stres. Mi-a recomandat niste sampoane de la DUCRAY (Kelual DS) si de la BIODERMA (Node DS), care se gasesc in farmacii, dar care sunt destul de scumpe si, drept sa spun, nu le-am incercat. Deasemeni, medicul mi-a spus ca tratamentul(samponul) difera de la o persoana la alta.

| Adya20 a răspuns:

Am avut aceeasi problema ca si tine pana am gasit samponul ideal, cel putin pentru mine care m-a scapat de problema asta! Incearca samponul si balsamul syoss! poti folosi si un spray tot de la syoss sub denumirea de shine boost, il poti aplica in fiecare zi fara a clati si da rezultate:*

| emma6312 a răspuns:

Si mie mie se intampla la fel nu este un lucru prea bun.Eu am incercat tot ca fata de mai jos de la avon samponul advance techniques verde si a mers

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti zic eu.chiar daca sunt baiat am avut si eu probleme de genul acesta. spala-te pe cap cu sapun de casa, din acela facut la tara si apoi clateste-te cu otet.Stai linistita ca nu va mirosi.