| TąNyą a întrebat:

Ce şampon aş putea folosi?!

Până acum folosesc Clear cu lămâie pentru păr gras pentru că :

- mi se îngraşă f repede

dar am mai multe "probleme" şi el nu mă mai ajută. acum mi se îngraşă şi mai repede.

Am "problemele" următoare :

- mi se îngraşă mai repede
- e subţire
- i-a scăzut din volum
- e păr mediu
- i s-a dus din strălucire
- şi cade cam mult

Ce şampon bun aş putea folosi?

Voi ce folosiţi? şi ce tip de păr aveţi.

Pls help. mă enervează la culme!

Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Unique_8782 a răspuns:

Pai cam aceeasi problema am avut`o si eu

folosesc " dove 2 in 1 daily theraphy "

e foarte bun

in prima saptamana cand am inceput sa-l folosesc ma spalam in fiecare seara si apoi din 2 in 2 zile pana acum si sunt foarte multumita de el :X

| DonAnonymius a răspuns:

Am avut exact aceeasi problema ca tine.Acum folosesc samponul Syoss + balsam.Parul ramane fin si stralucitor ceva timp si imi ajunge pentru vreo 15 spalari.Pentru 20 de lei e foarte bine.

| deea_5125 a răspuns:

Buna.Si eu parul gras si -mi cade f. multsad dar folosesc Pantene Extravolum pentru parul gras si subtire... si imi placehappy

| IuliaAkaTrixxie a răspuns:

Paai.big grin eu am parul peste fund si am avut si eu aceleasi probleme... pentru parul care ti se ingrasa repede iti recomand ulei de ricin de la farmaciehee hee plus ca ti se si indeseste si iti ofera volum + ca nu mai cade asa de mult. iti dai de 2 ori pe saptamana maxim... si samponul nivea este bun acela pentru regenerare.

| Genesis29 a răspuns:

Eu folosesc Vichy Dercos. Si sunt foarte mutumit de el. Ti-l recomand.