| Martsje a întrebat:

Ce sampon ar trebui sa folosesc avand in vedere ca am si un pic de matreata, este extrem de uscat si lipsit de stralucire spre varfuri iar in cap e foarte gras( se ingrasa la 2 zile), si imi si cade extraordinar de mult. As avea nevoie de un sampon 3 in 1 ca sa zic asa, pentru ca nu ma pot spala cu 5 sampoane odata ca sa rezolv fiecare problema.
Am inteles ca cele de la Yves Roscher is bune, voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Foloseste masca de ou cu ulei masline si vitamina A.
Am intampinat si eu aceasta problema si am scapat cu aceasta reteta naturista mai ales ca am parul f lung si imi dadea de furca tare...
Incearca, nu ai nimic de pierdut si nici rau nu iti poate face.
O zi bunahappy

| Martsje explică (pentru caramela):

Vitamina A gasesc la farmacie? Si cat se pune la prepararea unei masti?

| caramela a răspuns (pentru Martsje):

Se gaseste, depinde de marimea parului...una/doua.
O zi bunahappy

10 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
La mine a mers un singur sampon, petrole hahn par gras. Incerca sa te speli cu apa calduta ( apa fierbinte irita scalpul) si sa aplici balsamul doar pe varfuri, poti dupa ultima clatire ( samponare clatire, balsam, clatire) sa te clatesti cu apa si otel - 2-3 linguri de otet la 1-2 l de apa, iti face foarte bine la par mai ales la parul gras.

| anonimg a răspuns:

Head&sholders pentru par normal timp de o luna. Ai grija si la alimentatie ca sa nu mai consumi grasimi multe -fie vegetale, fie animale.

| Eduard619 a răspuns:

Eu folosesc clear mentol si mi-a mers foarte bine pana acum happy

| Lorde92 a răspuns:

Cel de la Yves Rocher e bun.

| Martsje explică (pentru Lorde92):

Dar care? Sunt atatea tipuri de la yves rocher iar eu, cum am si matreata si par uscat si gras si-mi si cade, pe care trebuie sa-l folosesc?

| Lorde92 a răspuns (pentru Martsje):

Pe cel cu rodiewinking

| 크리스티나kristinikaaクリスティーナ a răspuns:

Te sfătuiesc sa incerci un tratament de la gerovital, mie îmi cadea parul in exces si am folosif șampon si ser de la gerovital, iar pentru problema ta exista si tratament de la gerovital ca sa te ajute sa scapi de genul acesta de par https://www.google.ro/......ps?/search iar cel pe care scrie anticadere il folosec eu, cel de culoare galbena este pentru parul uscat si deteriorat si pentru par gras, dar totodata reduce si căderea parului. Sper sa te ajute insa trebuie sa il folosești minim 3 luni ca efectul sa nu mai reapara, dar inca de la primele 3 spalari vei vedea efectele. Spor la ingrijirea parului. Funda?

| hshl a răspuns:

Foloseste Head & shoulders eu ma spal si e bine.Si mie imi cadea parul, dar acum nu-mi mai cade.Se gaseste in orice magazin. Sper sa te ajut.