Întrebare recomandată | llleo a întrebat:

Ce sampon ati folosit impotriva caderii parului si a functionat? Sunt baiat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca tatal tau sau bunicul are chelie, atunci probabil si tu vei avea.
E mostenire genetica si nu ajuta nici o lotiune /sampon.

(Vorba veche: parul destept paraseste capul... big grin ).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Am folosit Alpecin din ala cu cofeina.
Dupa vreo 3 ani de folosire in continuu parca nu mai cad asa multe fire.

| StoicAnalysis a răspuns:

Cica de la veterinar samponul pentru cai este unul benefic pentru asta. ( Serios vorbesc )

| Drake21 a răspuns:

Samponul de urzica

| Gabrielll3 a răspuns:

Nici unul.

| FreshSalad a răspuns:

Daca esti baiat opresti asta cu operatii in Turcia rolling on the floor) n ai ce sa i faci mai ales daca este genetic. Oricum la un moment dat cu totii o sa chelim, nu te mai stresa ca ti cade parul rolling on the floor)

| StefaniaElena17 a răspuns:

Șampoane sunt multe dacă cauți Pe net dar sa îți mai dau in sfat numai fi stresat si stai fără griji, ca din cauza stresului cade parul si bea multă apa ca sa intreți ph-ul pieli