| Giianna a întrebat:

Ce sampon imi recomandati. Eu am parul gras.La 2, 3 zile dupa spalare se ingrasa si nu stiu ce sampon e cel mai potrivit pentru parul meu. Acum folosesc Pantene. Prima zi parul e foarte ok, e moale. dar a treia zi trebuie spalat iar. Cineva mi. a mai spus ca foloseste mai multe tipuri de sampon. Adica, de ex. cumpara Wash&Go iar dupa ce se termina, cumpara alt tip de sampon. Adica, spunea ca trebuie sa mai diversifici. Ce sugestii avetsi love struck. Fundapuppy dog eyes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Pune cateva picaturi de lamaie intr-o cescuta, unde pui sampon pentru o spalare.
iti recomand sampon de la Corona, cu extract de urzica, sau cu henna.
si mai citeste si aici

http://www.divahair.ro/......_frumusete

| CoquineNoire a răspuns:

Si tine minte, e normal sa te speli o data la doua zile pe cap.
te speli de cate ori e nevoie.

| deusfarm a răspuns:

Incearca Gerovital plant sampon antisebum daca ti se pare ca se ingrasa repede, dar ritmul de doua ori pe saptamana este normal, depinde acum de aspectul parului...

| Lexon a răspuns:

In general trebuie sa folosesti un sampon pe care chiar scrie "pentru par gras". Daca esti sigura ca ai parul gras. Nu este bine sa te speli foarte des pe cap. Trebuie gasit un echilibru. Daca nu ai probleme cu matreata nu folosi un sampon impotriva matretii.Nu faci doua aplicari de sampon la o spalare, iar ultima clatire sa fie cu apa rece (sau mai rece). Inainte de spalarea parului prind bine cateva minute de masaj. Poti sa-ti speli periodic parul si doar cu apa in asa fel incat sa ai doar doua spalari cu sampon pe saptamana.

| ellyd a răspuns:

Eu folosesc head & shoulders cu menta (si eu am parul gras) si nu mai e chiar asa de gras, dar tot trebuie spalat la 3- 4 zile
Numai bine!

| KittyRawwr a răspuns:

Scumpa sincer. si eu am parul al fel straight face si orice sampon as folosi (tin sa spun ca am folosit ORICE) la fel este. nu e vina noastra asa avem parum thinking Poate ca asa l-am obisnuit sa fie spalat la 2-3 zile. Daca nu ai inecrcat inca lasa-l cate o saptamana poate asa o sa isi revina daca nu asta este trebui sa faci ca mine o data la 2 -3 zile spalarea pe caplaughing. Sper ca ti-am fost de ajutor.:*

| Giianna explică (pentru KittyRawwr):

Pai, eu ma spal la 2-3 zile pe cap x_X.

| Andrei07565486 a răspuns:

Incearca sa ei un sampon cu urzica! face minuni

| Andreea11989 a răspuns:

Iti recomand sa intri pe site-ul acesta, https://www.beautyoneshop.ro/sampon-profesional-257, si sa cauti ce tip de sampon ti se potriveste cel mai bine tipului tau de par.

| IAOIADNAA a răspuns:

Il ti desfacut? il piepteni constant sau stai cu mana in par ereu sau e intins? daca da de aceea ti se ingrasa daca nu eu iti recomand soioss

| Giianna explică (pentru IAOIADNAA):

Pai e cam adevarat ca stau mai tot timpul cu mana in par.x.X -asa mi-am facut o obisnuinta.straight faceuneori il tin desfacut pentru ca eu sunt tunsa aimetri si imi este cam greu sa il prindhappy. Mersi frum. pentru raspunshappy

| Giianna explică (pentru Giianna):

Asimetric*

| IAOIADNAA a răspuns (pentru Giianna):

N-ai ptc.

| Alion a răspuns:

In primul rand este normal sa te speli pe cap de cel putin 2 ori pe saptamana ( asta daca aveti conditii ) in al doilea rand banuiesc ca toti cei care au dat comentarii aici sunt adolescenti ( 14 -18 ani ). ingrasarea in exces a scalpului, dar si matreata sunt lucruri obisnuite in timpul adolescentei. deci nu va faceti griji nu sunteti singurii care aveti problema asta. oricum ar trebui sa consultati un medic dermatolog ( de specialitate) bafta!

| biancapop47 a răspuns:

Uite aici http://www.youtube.com/watch?v=bQJ2YWmTNLU

Acesta este canalul meu de pe YouTube şi sunt nouă. Chiar m-ar ajuta foarte mult dacă ai putea să te uiţi şi la celelalte videouri şi poate să dai un subscribe, pentru noi videouri de beauty, fashion şi DIY.Mulţumesc!