| Erick1 a întrebat:

Ce sanse am sa ajung la 2, 10 m inaltime? Joc handbal de performanta, acum am 15 ani jumatate si masor 2, 07 m. Pana la ce varsta se mai poate creste si credeti ca sunt sanse sa ajung la 2, 10?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Da, sunt șanse să ajungi la 2.10 pentru că o să crești până la 18.

| Anonimuserr a răspuns:

E deja prea mult. Suferi de gigantism. Ai totuşi 15 ani şi deja eşti peste limită în mod clar. S-ar putea mai mult ca sigur să mai creşti. Ai mare grijă că poţi ajunge ca Ghiţă Mureşan. Nu cred că ai stagnat. Oricum du-te să vezi dacă ţi s-au închis cartilajele. DE asemenea e bivne să te duci şi în viitor peste 1 an sau 2 la fel.
Băieţii cresc până la 21 de ani maxim.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiind baiat vârsta de creștere este pana la 20 de ani

| Timis_Alexandru_1994 a răspuns:

Pana la 17 ani vei face intaltimea dorita chiar mai mult

| Timis_Alexandru_1994 a răspuns:

Pana la 17 ani vei face inaltimea dorita chiar mai mult