| Erick1 a întrebat:

Ce sanse am sa ajung la 2.10 m inaltime? Joc handbal de performanta, acum am 15 ani jumatate si masor 2, 07 m. Pana la ce varsta se mai poate creste si credeti ca sunt sanse sa ajung la 2, 10?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde mult de organismul tau. E posibil chiar sa cresti si mai mult de 2, 10. laughing Baietii cresc pana pe la 19-20 de ani.
Sanatate! happy

| Holy2010 a răspuns:

Esti foarte inalt pentru varsta ta!
Parintii sunt si ei inalti?

| xr0sioRx a răspuns:

O sa cresti 100%, poate chiar mai mult, eu am crescut in 2 ani cam 8 cm fara sa fac vreun sport deci tu o sa cresti lejer.

| lauboss a răspuns:

Pentru varsta ta 2, 07 m este o inaltime chiar foarte mare.Dar de crescut mai poti creste cam pana pe la 18-20 de ani.Si sansele sa mai cresti 3 cm nu sunt chiar atat de mici poate cresti mai mult decat vrei si sansele cresc pentru ca practici un sport. Sper ca te-am ajutat.