| Erick1 a întrebat:

Ce sanse am sa ajung la 2, 10 m inaltime? Joc handbal de performanta, acum am 15 ani jumatate si masor deja 2, 06 m. Pana la ce varsta se mai poate creste si credeti ca sunt sanse sa ajung la 2, 10?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Mai bine te-ai ruga sa nu mai cresti! Extremele nu sunt bune! Sunt multe dezavantaje daca esti prea inalt, ca si atunci cand esti prea scund! Asa ca ai grija ce-ti doresti!

| J0B0MAT a răspuns:

Sunt sanse sa mai cresti.depinde de fiecare organism in parte.Dar hei, nu -ti ajung 2m?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In alta intrebare ziceai ca ai 18 ani si ca ai dat bacul etc...auzi tu faci misto de noi?
Cica faci sala de 2 ani dar in poza esti piele si os,...ia arata ma six packul ala pe care ti-l-ai facut in 2 ani de sala!, laughing
Bai esti piele si os..esti vai de tine.te ia vantul si esti tare in spatele monitorului.
PENIBIL!

Eu zic sa lasi drk handbalul ca e pentru fete.
Mai bine tiai face griji cum sa scazi nu cum sa cresti pentru ca te va rade lumea si mai ales daca esti slab este vai de tine.
Pune mana si fa sala aia la care visezi ca sa ai o conditie fizica calumea.

| Erick1 explică (pentru anonim_4396):

Stii tu ca sunt piele si os? Poza de aici nu am mai schimbat-o de o gramada de vreme, dar te-ai gasit tu destept sa comentezi. Tu ai six pack? Nu cred, o fi de ala ca esti prea slab eventual

| anonim_4396 a răspuns (pentru Erick1):

Fac sala de 9 ani...mai gandeste-te.

| FuriaGogoasei a răspuns:

Baietii continua sa creasca in inaltime pana la 22 de ani, plus/ minus 1 an.

Deci ai sanse destul de mari sa treci peste 2, 6.