| Erick1 a întrebat:

Ce sanse am sa ajung la 2.15 m inaltime? Joc handbal de performanta, acum am 16 ani si masor 2, 13 m. Pana la ce varsta se mai poate creste si credeti ca sunt sanse sa ajung la 2, 15? Mai mentionez ca am crescut cam 3 cm in ultima luna si jumatate sau cam asa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai mari sanse sa cresti chiar mai mult. De regula cresterea inceteaza pe la 18 ani, dar sunt si exceptii.

| darrio2007 a răspuns:

Cred ca semeni cu Fat-Frumos.Acum un an (15 Martie 2015) aveai 18 ani si 1, 90 inaltime.Ai crescut 23 de cm si ai intinerit cu 2 ani? Intr-un an? De acord cu cresterea nasului.Nu meriti nici un raspuns.Hai,pa!

| Kaℓi a răspuns:

O sa iti creasca nasul.
M-am uitat prin intrebarile tale, aveai cand 18 ani, cand 17, acum ai 16. Aveai inaltimea 2, 02, pe urma 1, 91, iar 2, 02, 1, 88, 2, 07. Numarul la picior la fel, tot felul de variatiuni.
Asa ca, o sa-ti creasca nasul happy

| MistretulPufos a răspuns (pentru Kaℓi):

Poate ca are mai multi frati gigantici care folosesc acelasi cont laughing

| Sarcopt a răspuns:

Pănă la 22 de ani corpul se dezvoltă la barbați. S-ar putea să creşti mai mult, asa că ai grijă la lustre

Răspuns utilizator avertizat