| Anonim2htqbf a întrebat:

Ce sanse am sa nasc un copil sanatos avand in vedere ca unchii mei ( gemeni ) au epilepsie ( nu foarte grava)? Im familia sotului nu sunt cazuri in care s-au nascut copii cu probleme. Imi doresc enorm un copil dar am aceasta frica interioara, imi doresc un copil sanatos din toate punctele de vedere.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai medicii pot stii asa ceva, mergi si fa ti analizele si vei afla, ce varsta ai?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sănătatea de 100% din toate punctele de vedere nu se garantează la naștere.

| Andreeush a răspuns:

Sunt șanse mici însă cel mai bine ar fi să discuți cu un medic specialist pentru a fi informată mai bine.

| Paula2018 a răspuns:

Medicii iti pot spune asta. Nu e corect pentru tine sa te iei dupa raspunsuri fara nici o baza medicala. La cat e de avansata aparatura medicala o sa iti spuna medicii si stii exact ce sa faci. Nu iti face ganduri negre degeaba si nici nu iti "implanta" ideea asta.

| Sayiumi a răspuns:

încercă să ceri sfatul mai multor doctori sigur îți vor recomanda diferite vitamine pastile pentru a putea naște un copil sănătos măcar să reduci din risc