| mEr a întrebat:

Ce se intamla daca un baiat saruta o fata inainte de 18 ani ne-o zis prof de bio ca nu stiu ce boala se face ca se amesteca nu stiu ce celule femeiesti cu barbatesti etc si bola ai nu mai trece s. a. ii reala faza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Faza reală este că poți lua boala sărutului (mononucleoză) dacă nu știi cu cine te săruți!
Pa, pa.

14 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

O Doamne, ce bazaconii! Nu este nimic adevărat din toate astea! Poţi să te săruţi de la orice varstă!
Sunt boli care se pot lua din sarut, dar asta se întamplă la orice varstă.
http://www.unica.ro/......-2902.html

| IMC90 a răspuns:

Cred ca proful tau consumase ceva plante d-alea biologice inainte de ora de curs laughing

Este adevarat ca poti lua o mononucleoza, o hepatita A, un herpes dar toate patologiile astea nu au nici o treaba cu amestecarea celulelor barbatesti cu cele femeiesti happy

| negru30 a răspuns:

Nu

| Andrei233 a răspuns:

Haha!

| babzibazatu a răspuns:

Probabil ca esti prea mic, dar boala aia se numeste SIDA si se ia pe cale sexuala (deci nu daca te saruti cu una, ci daca o saruti intre picioare laughing ).

| deyutzyk97 a răspuns:

Doamnee fereste...boala aia se transmite prin seeeeeex laughing...si numa daca o are fata sau tu nu altceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

rolling on the floor ala e mistocaru` din cancelarie sau voi sunteti clasa a-3-a una din doua rolling on the floor

| chronoStrix a răspuns:

Nu cred ca e real...

| DomnishoaraTPU a răspuns:

Mi se pare mie sau tu înveţi biologia cu omul de serviciu?!
Vă dă teme?! Îţi faci temele?!
Doamne...
Asta-i cea mai mare tâmpenie care am auzit-o în viaţa mea!
Boala aceea se numeşte SIDA şi se ia de la contactul intim dintre un bărbat şi o femeie!

| mEr explică:

Stiu ce ii aia sida da vedeti ca bine zice legiuitoarea despre mononucleoză dar se transmite prin sarut, tuse, stranut, sau prin orice contact contact cu saliva celui infectat cu virusul si virusul se numeste Epstein-Barr (EBV) dar sunt oameni si oameni daca partenera/partenerul tau nu are virusu nu se transmite

| babzibazatu a răspuns (pentru mEr):

Felul in care te-ai exprimat ne cam dadea impresia ca v-a prostit profa voastra sau n-ai inteles tu bine.
Unele boli se pot lua prin sarut, dar tu ai spus "daca ne saruta si avem sub 18 ani"... bolile care se transmit prin aer (raceala etc.) se pot transmite si prin sarut in mod cert...

| mEr explică:

Am gresit si eu la scris am vrut sa scriu *sarutam

| emolove45 a răspuns:

Eu am 10 ani si m-am sarutat si nampatit nimic sunt fata! Nu glumesc!

| WizardelRO a răspuns:

Nu asta e o prostie nai ce boala sa iei sarutate linistithappy Fundabig grin?