| SingleForOne a întrebat:

Ce se întâmplă dacă bei o cană de cafea într-o singură gură, ca pe suc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Dar poti bea o cantitate de 200 de ml sa zicem intr-o singura inghititura, nu vei varsa pe tine? Nu cred ca e recomandat sa se bea asa deodata pentru ca inima va pompa mai repede, vor fi trepidatii etc
Cafeaua se bea lent nu dintrodata

| Iote a răspuns:

Cat de mare este cana aia de cafea? Cat cea de ceai? Tensiunea ti se va schimba brusc si vei avea probleme.
Daca insa este o canita ca la italieni, cat un degetar, nu patesti nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bauturile "fine" nu se beau de sete.

| Sekim a răspuns:

Nu se va intampla nimic. Auzi la astia ce zic aici rolling on the floor. Efectele cofeinei apar dupa 30 de minute poate mai mult, in plus, o cana de cafea nu e destul incat sa creeze complicatii. Poti sa bei linistit.