| Raul_Ionut_1999 a întrebat:

Ce se intampla daca cineva ia o supradoza de SEDATIF PC?
*30 de pastile*
Care sunt urmarile si ce trebuie facut intr-un asemnea caz?
VA ROG URGENT!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| iulian1302 a răspuns:

Daca cineva face o supradoza indiferent la ce medicament trebuie sa se adreseze de urgenta unui medic sau serviciului de ambulanta pentru ca pacientul care a facut supradoza are mare nevoie de spalaturi gastrice si de tratament corespunzator.