| David24876 a întrebat:

Ce se întâmplă dacă îmi torn în cap un lighean cu apă foarte rece?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te uzi cu apă rece.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

O sa faci pneumonie, nimic gravlaughing

| Violleta2022 a răspuns:

Nimic, doar te uzi si iti va fi frig.

suntserios
| suntserios a răspuns:

O să te uzi

| doctorandus a răspuns:

Daca ai probleme cu inima (chiar daca nu esti constient de ele) poti muri. Atfel nu prea are ce-ti face.

| DarknLight a răspuns:

Wtf!
De ce ai vrea să faci asta?! happy
Sper că nu ai și tu gânduri negre.

| doctorandus a răspuns (pentru DarknLight):

Google ice bucket challenge.

| DarknLight a răspuns (pentru doctorandus):

What?! Adică un joc prostesc doar?!

Pfff laughing) și eu care chiar credeam că omul este în dureri. happy

| Simpatic a răspuns (pentru DarknLight):

Ganduri negre? draga, crezi ca te sinucizi daca iti torni apa rece in cap?
poate nu stii dar iarna, in trecut, soldatii din armata romana faceau la pielea goala instructie prin zapada
si nu aveau ganduri negre, cred ca nici timp dar asta este alta discutie!
imi pare rau pentru tine, caci nu ai ajuns inca sa dai de capat tulburarii tale, dar ti-am mai spus si nu o spun cu rautate sau polemica, nu te vor vindeca vreodata vorbele psihologilor, ai sa realizezi asta candva!
daca dupa 7 ani de consiliere (sau de cati ani ai zis ca faci consiliere psihologica) starea nu s-a imbunatatit, eu zic ca este suficient si ar trebui sa renunti la a mai apela la acesti ESCROCI, ba ar trebui dati in judecata si ceruti atat bani inapoi cat si daune compensatorii!

| DarknLight a răspuns:

Ca să-ți răspund totuși, probabil vei suferi de hipotermie happy Doar.
Altceva mai grav, nu o să pățești. Bine, dacă nu-ți ridici apoi temperatura corpului, ar fi o chestie să poți intra în șoc hipotermic și să mori. sad

Dar de ce am eu impresia că întrebarea asta, dacă nu se vrea a fi doar la caterincă ori doar de curiozitate, e un strigăt de ajutor?

Dacă te confrunți cu ceva. Mai bine zi ce te macină, ce-ți fură somnul și ce te face să dorești acel lighean cu apă rece în cap?

Noi oamenii de pe TPU, avem bunăvoința de a te asculta și ajuta, cu orice te-ai confrunta.
Ai să vezi că o să treacă, oricare ar fi durerea ta. happy Nicio durere nu este infinită. Orice durere este finită și mereu o să vină alta și mai strong după ce ultima și ultima s-a încheiat.
Be strong, orice ai înfrunta. happy