| LOVETOKNOWTHINGS45 a întrebat:

Ce se intampla daca inhalezi vaporii dezinfectantului de maini? Este adevarat cum spun unii ca te pot face "high" sau sa iti dea stari asemenatoare unor droguri? Am vazut ca alcoolul sanitar e atat concentrat incat iti arde narile inainte sa il mirosi! Cum e posibila treaba asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ti se intampla nimic atata vreme cat il folosesti ca dezinfectant si NU_L bei, fiindca este vorba de spirt medicinal facut din alcool, unde nu inhalezi nimic ca nu-l bagi in nas sau gura si nici nu-ti arde nimic, este doar o impresie eronata, ca de ardea ceva era interzis pentru a fii folosit ca dezinfectant.

| Wr3nch a răspuns:

Pentru ca aua vorbesc prostii. Nu te amețește, doar iti arde sinusurile.

| Wr3nch a răspuns (pentru Wr3nch):

Rectfic: te ameste un pic, dar tot iti arde sinusurile.