| Lolkkk a întrebat:

Ce se întâmplă daca la 14 ani fumezi o țigare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Apoi mai fumezi una și încă. Apoi la 60 de ani mori de cancer la plămâni.

| Celcestietot a răspuns:

Nimic daca nu o vei mai fuma pe urmatoarea!

| Iote a răspuns:

Iti imbolnavesti plamanii.
Nu e un lucru necesar. Se poate trai si mai bine fara tigari decat cu ele. Atat in ce priveste sanatatea, cat si partea financiara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți crește p.a câte 1 cm pentru fiecare țigară fumată.

| Eusunt132 a răspuns (pentru anonim_4396):

Trebuia să o am de 40 de m?

| TheStrategist a răspuns:

O să mai fumezi încă una și tot așa. E foarte posibil să ajungi dependent, iar peste 10-20 de ani o să regreți pentru că nu vei mai avea o sănătate prea bună. Dacă e vorba despre tine, ar fi mai bine să nu te apuci de fumat, nici măcar nu ești complet dezvoltat la vârsta aceasta.

| Mtoni a răspuns:

La prima țigară îi simți gustul amar și te miri cum de le place altora. După mai multe te obișnuiești cu gustul și devine un obicei costisitor de care nu prea mai scapi.

| TitoJacksana a răspuns:

Devii dependent si peste 20 de ani o sa faci cancer la plamani

| Eusunt132 a răspuns:

M-am apucat la 13 si am 15. Regret ca am facut-o. Nu am niciun ban, toti banii ii dau pe tigari. Eu zic sa nu incerci nicio tigare normala sau electronica. Plus ca ti se fac dinti galbeni rau imediat si nu se ia si pe langa toate astea iti apar foarte multe cari in gura. Personal, pana acum am dat 35 de milioane pe cari cu plombe si mai am 7 cari. Deci nu!

| antrebarisiraspunsuri a răspuns:

Mori