| stau a întrebat:

Ce se intampla daca materia fecala este de culoare caramiziu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

E ok. Culoarea asta e data de dieta din ultimele zile.

caramela
| caramela a răspuns:

Buna! materia fecala capata culoarea a ceia ce consumi tu, daca urmezi vreo medicatie, chiar si vitaminile pe baza de fier dau culoarea neagra materiei fecale, nu cred ca trebuie sa iti faci griji, doar daca este foarte urat mirositoare...ori daca ai diaree prea multe zilehappy

| BRG a răspuns:

Vezi să nu o confunzi cu caramelele, și să te pui pe mîncat.

| caramela a răspuns (pentru BRG):

Ce vrea sa insemne acest raspuns dl Cristi.thinking e o aluzie facuta la "numele" meu? ca nu inteleg...

| BRG a răspuns:

Sărut mîinile stimată doamnă Cramela, nu stiu dacă a-ți primit mesajul meu trimis pe privat, dar vă cer scuze pentr u greșeala pe care am comis-o, vrînd să îi răspund in glumă unui utilizator care a pus intrebarea, ce se intimplă dacă materia fecală este de culoare cărămiziu, cuvîntul cărămiziu m a dus automat cu gîndul la caramele, fără nici un pic de aluzie la numele dvs. În speranta că scuzele mele î mi vor fi acceptate de dumneavoastră, vă doresc o seară și o noapte liniștită. Sărut mîinile. Cristi.

| caramela a răspuns (pentru BRG):

Buna seara! scuzele sunt acceptate, si cred ca mai multa atentie pe viitor nu strica, nu risca sa mai faci pe cineva sa se simta jignit/a, ca nu asta e scopul nostru in aceasta comunitate, menirea noastra e sa ajutam cat putem, in masura in care ne pricepem, daca nu stim, nu are rost sa jignim...o seara buna si tie!

| andunroll8 a răspuns:

Inseamna ca e de culoare caramizie tongue