| gabyyyyy3333222444445566 a întrebat:

AZI Am fost la baie si am observat ca am avut sange in materia fecala dar sangele a fost foarte putin si tin sa spun ca am fost constipata si am si viermisori ce sa fac? Va rog sa ma ajutati! sad sad sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
Sa consumi lichide/supe/sa elimini alimentele picante.
Iar pentru oxiuri, sa te prezinti la farmacie si sa ceri ceva pentru eliminare.
http://www.i-medic.ro/remedii/remedii-naturiste-pentru-oxiuri
Eventual poti cere si parerea medicului de familie.
O zi buna :)

| gabyyyyy3333222444445566 explică:

Multumesc mult m-am si speriat.