| sakura a întrebat:

Ce se intampla daca nu mananc deloc nimic timp de o saptamana?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andrei_2426 a răspuns:

Mai multe:
1.anemie
2.slabesti tare
3. pierzi energie(obosesti repede)
4.ameteli
5. ti se strange stomacu
6.etc.

17 răspunsuri:
| UNfriendLY a răspuns:

Pai depinde de metabolism, in general faci ulcer, se duce dracul stomacu. si in principiu slabesti rapid.

| alexandrey a răspuns:

Slabestii

| Daysukki a răspuns:

Multe laughing 1 crapi de foame 2 nu mai chef sa le zic pe toate 3 ma plictisesc si 4 du-te si manancalaughing scuze dar ma prosteam

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Vei slabi vreo 2 kilograme pe care le vei pune la loc in prima zi dupa ce vei incepe sa mananci. O sa te simti rau, obosit, o sa inceapa sa-ti cada parul, inima o sa sufere si s-ar putea sa ramana cu ceva sechele, o sa faci gastrita pe care o sa o duci dupa tine multa vreme si cam atat.

| mgtow a răspuns:

Mori de foame, slabesti pana cand corpul tau nu mai rezista si mori.

| Tlbi a răspuns:

Daca nu mananci nimic timp de o saptamana slabesti cateva kg-e, depinde de la om la om...tonguedar daca nu bei nici apa, atunci e o problema.happyoricum, daca vrei sa slabesti e o idee foarte proasta sa recurgi la astfel de metode...

| KidotaDixxy a răspuns:

:O
doamneeee fetito esti nebuna :O
serios...
Pune mana si papa...
Ai spus asta pentru ca eu cred ca esti mai plinuta straight face
dar serios nu se merita
Daca ai pana in 20-25 de ani mananca cat poti de mult
ca esti in crestere daca ai peste 25 de ani du-te la un Nutritionist sa-ti dea un regim
dar serios cred ca ai pana in 15 ani de ai pus intrebarea asta straight face
deciii ca sa stii si tu esti in crestere si chiar daca esti grasa / slaba o sa cresti si`o sa te dezvolti happy
daca nu mananci timp de o saptamana o sa lesini pe strada
si cine stie ce complicatii foarte grele vor aparea. Eu acum un an n-am mancat timp de 4 zile si am ajuns la spital anemica si fara fier in corp Deciii daca neeapart vrei sa slabasti sau sa te mentii du-te la Nutritionist sa-ti dea un regim alimentar specific pentru varsta ta dar parerea mea e ca r fi bine sa mananci Cat vrei Cand vrei si ori ce vrei ptrk esti in crestere
Acuma tu faci ce vrei normal happy
Dar eu asta cosider ca e bine pentru sanatatea ta happy
hai te-am pupat :*
baftaa... happy

NOname
| NOname a răspuns:

In afara de ameteli, vergeturi si stare generala de rau? hmm...
Pai hai sa-ti povestesc ceva. Cand eram mica si proasta, si n-a existat nici TPU, ca sa ma pot informa, ca sa cer un sfat, am facut nebunia asta. Si pot sa-ti spun din propria experienta, ca nu este bine sa faci asa ceva. Acele 4-5 kilograme, care le vei da jos, dar care oricum le vei pune la loc dupa aia, nu merita sa-ti distrugi sanatatea. Nici sa nu te gandesti! Exista si alte metode de a slabi mult mai putin daunatoare.
Succes! Numai bine!

| JeLeu a răspuns:

Slabesti! laughing

| Pheno a răspuns:

Te ingrasi pana explodezi happy

| Angel0 a răspuns:

Trebuie sa bei apa cel putin 2l/zi.
Te poti intoxica cu propriile rezerve din organism.Incepe cu o zi apoi cresti progresiv.

| cherrybomb a răspuns:

Nu face aceasta prostie...
Eu am trecut prin asta.
cand aveam 15 ani nu prea mancam, eram destul de slaba dar vroiam sa fiu si mai slaba, nu consumam aproape nimic decat apa beam. intr-o zi mi s-a facut rau si am lesinat, incepusera crizele la stomac, numai puteam respira, aveam stari de ameteala, numai aveam energie, cand ma ridicam de jos vedeam negru in fata ochilor, problema fost ca intr-o seara mi s-a facut super rau si ai mei au trebuit sa cheme salvarea si m-au dus la urgente, doctorii nu stiau ce sa imi mai faca, m-au intrebat tot ce am mancat in ziua aceea, binenteles ca i-am mintit doar nu puteam sp adevarul ca nu mancam, si doctorul a dat verdictul, gastrita avansata spre ulcer, mi-a dat regim si pastile. pastilele nu le luam ca imi era frica sa nu ma ingras, si nici nu mancam, am lesinat a doua oara, ai mei au spus ca este ceva in neregula cu mine, ce mi se intampla? mama s-a hotarat sa ma urmareasca intr-o zi tot ce mananc si ce fac cu pastilele. dp ce a vazut tot ce faceam, s-a hotarat sa ma supravegheze, de la acele pastile incepusem sa i-au in greutate, eram obsedata nu ma mai suportam nici eu cand am vazut ca pe zi ce trece ma ingraseam. dar un baiat mi-a spus CINE TE PLACE ASA TE PLACE PTR CE ESTI NU PTR CUM ARATI! Acum am 18 ani si nu voi mai face prostia ce am facut-o in trecut. acum arat destul de bine, si fara sa ma infometez. SPER SA CITESTI ACEST MESAJ!

| johny63 a răspuns:

Ajungi o anemica si lesini pe strada...grije mare deci, ia si papa tot ce-ti doreste inimioara

| Didixu a răspuns (pentru Brigaela):

2? so crezi tu 10-13 kg....stiu pe cineva care nu a mancat 8 zile si a slabit 15 kg

| Corina3108 a răspuns:

Eu deja n-am mincat 4 zile nimic si ma lasa deja picioarele si ma doare capul dar lupt cu asta si nu vreau pin ce sa maninc.

| Calmis_Nicu_1999 a răspuns:

Eu am slabit cu 11kg in timp de3saptamini am refuzat mesele si consumam cita mai multa apa ...si sunt perfect sanatoasa si ma simt perfecta. ...si o sa mai incerca sa mai slabesc cu 10 kg

| Maria_Cosmina_2000 a răspuns (pentru cherrybomb):

Inca mai ai gastrita?