| francissca a întrebat:

De ceva timp nu mai am chef deloc sa mananc nu stiu ce se intampla cu mine... daca mananc ceva mi se face rau. oare am probleme cu stomacul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate fi o hepatita, o gastrita, un ulcer gastric sau alta problema digestiva sau din alta sfera dar care da simptome digestive. E bine sa mergi la medicul de familie maine pentru investigatii suplimentare.

auran
| auran a răspuns:

Rau in ce sens? Iti vine sa vomiti, te doare stomacul de parca ai avea un bolovan? Incearca niste analize de sange si o ecografie abdominala (in cazul in care ai dureri) poate fi o forma usoara de hepatita sau un colicist iritat. Un doctor si niste analize te-ar lamuri sigur

| yadora a răspuns:

Vezi sa nu ai o probleme cu stresul si cu oboseala ...si apoi pune problema vreunei boli. Si caldura poate fi un factor care sa-ti dea acele simptome...incearca sa te hidratezi mai mult si mananca fructe. Vezi cum iti este, daca nu esti in regula nici asa fuga la un medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am aceas problema dar nu mi se face rau...
Mi se face greata si imi pierd toata energia si dinamismul...
Ai u un raspuns pentru mine?
Ma poate ajuta si pe mine cineva?