| Digital112 a întrebat:

Ce se intampla daca nu mananc dimineata?
(Sa va zic cum e la mine, ma culc noapte pe la 23, 00, apoi dimineata ma trezesc foarte greu, si nu am chef nici sa beau apa/sa mananc)
Eu l ora 7, 20 trebuie sa fiu in fata blocului ca sa plec la scl,
Daca ma trezesc pe la 6, 30 e mai bine? sau cum sa fac ca de 3 ani de zile de can am intrat la liceu fac ore dimineata si nu pot deloc sa ma trezesc crying((((((

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Te culci mai devreme seara, dimineața mănâncă ceva, în caz contrar poți face gastrită (ulcer duodenal, etc.).
Pa, pa.

3 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Da, te culci seara devreme, mananci devreme-pe la 18 cel tarziu si te trezesti dimineata la 6, 30. Nu-ti ia mai mult de 10 minute sa mananci si corpul ia energie de la micul dejun si nici nu te imbolnavasti. Daca nu mananci micul dejun ti se face foame la scoala si mamanci acolo tot felul de alimente nepotrivite.

| DeliaDelii a răspuns:

Ai grija sa nu ao probleme cu stomacul...

| cokko a răspuns:

Iti zic din propria experienta ----slabesti---- eu am terminat liceul, noaptea ma uit la filme cam pana la 1-2, a doua zi ma trezesc la 11-12-13......si mananc pe la orele 15-16....sunt slaba