| Kovacs_Angelica_1999 a întrebat:

Ce se intampla daca slabesti, chiar daca mananci mult

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Daca mananci destule calorii cat sa te mentii (sper ca la asta te referi cand zici ca mananci mult) inseamna ca trebuie sa te duci la doctor, daca nu-ti calculezi caloriile si mananci poate tot din farfurie, dar mancaruri cu putine calorii(cum e supa de exemplu), e normal sa slabesti.

| francut a răspuns:

E vorba de o boala. Mergi la medic.

| ShamelessQboy a răspuns:

Ai limbrici!
Interesant, asta s-a întâmplat așa dintr-o dată, ti-ai schimbat metabolismul sau asa esti dintotdeauna?

| DennisW a răspuns:

In primul rand depinde ce intelegi prin mancat mult.
In al doilea rand, poate consumul tau de energie a crescut si nu faci fata cu alimentatia curenta.
Pentru ca am trecut prin asta, te intreb: ai probleme cu constipatia? Explic: in perioada cand mancam de rupeam, efectiv speriasem toata familia, eram constipat aproape permanent. Ulterior mi-am dat seama ca de fapt ardeam tot ce mancam si nu aveam ce excreta, de asta eram constipat.

| Anonimul699 a răspuns:

Asta patesc si eu...imi e frica big grin sfatul meu e sa mergem la doctor, sanatate