| matrix100 a întrebat:

Ce se intampla daca te speli cu cola pe cap? Cola zero fără zahar. Se albeste părul? Scapi de matreata? Intrebare prostească dar poate a încercat cineva

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
12 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Scapi de minte (de putinul pe care l-ai avut inainte). big grin

| RxTx a răspuns:

Am un amic care nu știu dacă glumea este medic dentist și el mi-a spus că cola curata extraordinar de bine mai bine de cat detergent
Așa că el le da la pacienții lui sa se clătească cu cola normal

Mai am un amic medic la ORL și mi-a spus că cola dizolva mizeria din ureche
Am mai auzit la radio același lucru că există medici pe la ORL care folosesc cola că sa spele oamenii în urechi

3 piloți de avion care nu se cunoșteau între ei mi-au spus că sa nu mai beau cola pentru că la ei se folosește doar că sa spele parbrizul
Dizolva repede musculițele țânțarii care se lipesc pe parbriz

După asta aveam un Tico și avea pete de ulei pe parbriz nu mai ieșeau petele respective cu nimic indiferent cat le spălăm
Și am luat o sticla de 2 litri de cola și mi-a scos petele de ulei din sticla parbrizului.

Alta data când tot era frig de îngheța spa și mai aveam și pere de ulei pe parbriz am pus cola in loc de lichid de parbriz și a curățat bine
Dar când enfrig rău de tot poate să înghețe prin trecute așa că recomand Santorini direct cu sticla.

CÂR DESPRE SPALATUL PR CAP CHIAR IL INCURAJEZ DAR CU COLA CU ZAHAR!

CURĂȚĂ PORII MIZERIILE untura sebumul care înfundă porii
Dar sa fie turnata cola
Apoi așteptat 5 minute
Apoi iar turnat cola
Iar lăsat să își facă efectul 5 minute
Apoi iar turnat cola apoi iar lăsat să își facă efectul 5 minute
Și mult din abundenta

Apoi spălat cu șampon și multă apă călduță

Asta va face că pielea capului să aibă pe unde sa respire
Chimicalele din piele șanse fi dus
Așa că și o piele nou noita și rădăcina firului de par are pe unde sa respire
Așa că vă ajută pielea capului să elimine pielea moarta
Și va creste fiorul de par mai ușor pentru că poate respira

| gabicoo a răspuns:

Vine Agentul Smith și te rade!

| Vântulalb a răspuns:

Se poate murdari mai rau.
De unde ideea asta?

| RxTx a răspuns (pentru Vântulalb):

Bat unii câmpii rău fara să gândească spun că te murdărești
Chiar nu ai cum sa te murdărești cu cola normala
Pentru că ea conține acid fosforic
Acel acid dizolva durata bine de tot

Mai conține și zahăr care se va spala la urmă cu șampon și apă la clădire
La urma ramai pe cap că și când și fi dat cu jmirgelul adică mult mai curat
. scoate și grăsimea din firele de par

| Vântulalb a răspuns (pentru RxTx):

Dupa cum bati campii si tu, mi se pare ca esti Zilog. Ti-au blocat contul si ai facut altul?
Mde, omul contul schimba, dar naravul, ba!

| SingleForOne a răspuns (pentru RxTx):

Chiar sunt curios sa vad cazuri adevarate in care coca cola este folosita pentru aceste lucruri, dar si cercetari stiintifice cu date reale (incluzand datele despre chimia bauturii, si cum ajuta acestea).

| timidu89 a răspuns:

Niște rude au zis ca au spălat covor cu Coca Cola

| RxTx a răspuns (pentru timidu89):

Nu te mai gândi că este cola gândește-te că este un acid
Că și când ai da cu zeama de lămâie
Că și când ai da cu acid sulfuric
Că și când ai da cu helas
Că și când ai da cu acid azotic

Curăță și toaleta wc-ul...
Curață la fel că ori și ce alt avut

Acum cola are concentrația optima pentru a nu-i face rău oamenilor
TU STII DE CE SE BEA COLA?
NU SE BEA EE SETE NU SE BEA DE POFFTA

CEL MAI IMPORTANT LUCRU PT CARE ESTE. BUN COLA DIZOLVA GRASIMILE DIN MANCAREA DIN STOMAC ajuta puțin la digestie

Dar bine bine sa bei mult și cam pe stomacul gol că enposibil sa atace curețe stomacul

Nu este bine sa bei in fiecare zi când posibil sa fie periculos că organismul tau pancreasul fierea colecistul sa se lenevească sa nu mai fabrice sucurile gastrice
Așa că îți va sta mâncarea în stomac chiar și o săptămână fără să se digere deloc!

| Andreidașchevici112 a răspuns:

Nimic o sa ai parul cleios

| sdaads a răspuns:

De ce nu te speli cu ciorba în cap?

Întrebare prosteasca dar poate a încercat cineva.