| anonima2405 a întrebat:

Ce se poate intampla cand amigdalele sunt,, gaurite"? Adica, ii ceva grav? Imi puteti explica? Ce tratament as putea urma?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ce înseamnă la tine "găurite"?
Trebuie să te vadă un medic O.R.L. pentru investigații și tratament.
Sănătate!
Pa, pa.

| efpies a răspuns:

Cum adica sunt gaurite?

| anonima2405 explică:

Adica am avut puroi in amigdale si acum ca m-am vindecat cu penicilina mi s-au redus din marime [asa de inflamate erau ca nu puteam sa mananc] si acum am parca niste gauri in amigdale si am cautat pe net si asta cred ca se cheama amigdalita cronica. adica va trebui sa le scoata crying(

| Dorina_Bianca_2000 a răspuns:

Hey! Daca asta inseamna ca ai puroi pe ele, ia strepsils sau Trachisept! Dar mai bine vezi ce-ti prescrie medicul! Este doar un sfat!