| Acasel a întrebat:

Ce Se Poate Intampla Daca Te Ciupeste/Musca o Radasca de mana de mai multe ori?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Esial a răspuns:

Daca te speli si dai cu dezinfectant, nimic.In caz contrar, ranile se pot infecta, dar banuiesc ca e la mintea cocosului sa nu ramai asa neingrijit.

1 răspuns:
| mdany a răspuns:

Muscatura sau intepatura se poate infecta caci insectele sunt purtatoare de anumite boli/virusi, pe care daca nu ii tratezi la timp vor deveni de nesuportat.