| Petrule_Cristy_2003 a întrebat:

Ce se poate intampla daca un caine mușcă pe cineva in curtea proprietarului?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de situatie.
Daca intra neinvitat si in lipsa proprietarului nu se intampla nimic.
Daca a fost invitat si proprietarul este prezent in curte atunci acesta va fi amendat.

| Petrule_Cristy_2003 explică (pentru Ioandelasal):

A intrat un vecin

| Ioandelasal a răspuns (pentru Petrule_Cristy_2003):

N-are importanta, important este sa fi intrat in conditiile pe care le-am expus in prima sau a doua ipoteza.

| sierra1 a răspuns:

Dacă a intrat neinvitat, felicită-l (pe câine)

| Zuzu1991 a răspuns:

Daca nu e un hot, proprietarul o incaseaza
daca e hot, atunci da-i cainelui o bucata mare de carne... MERITAwinking

| Irinelp a răspuns:

Nimic din moment ce câinele era în curte. Nu se întră în curtea cuiva fără acordul proprietarului sau în absența acestuia.

| Petrule_Cristy_2003 explică (pentru Irinelp):

A intrat un vecin...

| Irinelp a răspuns (pentru Petrule_Cristy_2003):

Nu contează ca este vecin, nu se întră totuși în curtea cuiva fără acordul sau prezența proprietarului.