| MihaelaElla97 a întrebat:

Ce se poate intampla de la 12 pastile de paduden?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Aici gasesti informatii despre paduden (ibuprofen): http://www.csid.ro/medicamente/paduden-200-mg-capsule-200-mg--11530514
Ca si in cazul oricarui medicament, depinde de cantitatea zilnica luata, respectiv de contraindicatii existente.
NU se iau medicamente "dupa ureche", consulta-te cu un medic sau farmacist!

| whatevernvm a răspuns:

Ia mai multe sa fii sigura

| iulian1302 a răspuns:

Buna. Doza pe care tu ai "invocat-o" ca sa spun asa este o doza aproape letala( depinde de persoana care o ia, de greutatea ei, de imunitatea persoanei repsective, etc.). Daca cumva cineva a luat aceasta doza deodata iti recomand sa ajunga de urgenta intr-un serviciu de primiri urgente( UPU) deoarece 12 pastile de orice medicament= supradoza. Daca nu exista posibilitatea sa ajunga prin mijloace proprii la UPU, se poate solicita o ambulanta. Simptomatologia specifica supradozei este: ameteli, stari de greata, stari de voma, sindrom vertiginos, stari de lesin care pot duce pana la lesin, febra, etc.

| marina1253 a răspuns:

Nu sunt experta dar mai mult ca sigur faci supradoza... este nerecomandat pentru nimeni

| popapopica a răspuns:

Ficatul varza. Nu mori daca asta doresti. Insa ramii nenorocita pe viata.

| Cioco10 a răspuns:

ÎN NICIUN CAZ NU LE LUA DEODATĂ SAU UNA DUPĂ ALTA

| Cioco10 a răspuns:

ȘI NICI INTR-O ZI PE TOATE. IA-LE CÂND TREBUIE. VREI SA AJUNGI LA URGENTE? EU ZIC CA NU