| anonim_4396 a întrebat:

Ce sporturi ar trebui sa faca un baiat care are 10 ani si e destul de scund? Mi-ar placea sa creasca mai inalt, sa isi dezvolte cat de cat masa musculara si sa nu aiba probleme cu spatele (de la carat manuale). Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Incearca cu inot si baschet, te vei desvolta destul de frumos, dar mai asteapta mai ai timp sa cresti.Ptr linistea ta daca vei practica inotul cu siguranta te vei inalta si dezvolta foarte frumos.

| inna a răspuns:

Basket si inot.winking...va creste simtitor in inaltimewinking

| death a răspuns:

Basket sau inot. Cel mai bine ar fi sa practice inotul, pentru ca-l dezvolta foarte bine.

| death a răspuns:

Basket sau inot. Cel mai bine ar fi sa practice inotul, pentru ca-l dezvolta foarte bine.

| anonim_4603 a răspuns:

Inot, volei, tenis

| cucubauuu a răspuns:

Innot, baschet

| cucubauuu a răspuns:

Baschet, innot, volei, in nici un caz sa nu mearga la sala, sa traga de fiare ....inca

| Anto97 a răspuns:

Pentru a te dezvolta frumos, iti recomand inot, Baschet, pollo, scrima(te ajuta sa ai o tzinuta frumoasa) si te mai poti informa pe googlewinking

| sharky88 a răspuns:

Inot