| alin180 a întrebat:

Deci vreau sa aflu mai multe despre cum pot sa imi dezvolt eu masa musculara.Am cautat informatii despre tipuri somatice si eu ma incadrez in tipul ectomorf pentru sa sunt inalt insa nu chiar asa de subtire.Sunt cel mai inalt de la mine din clasa.Am 14 ani, 1.71 si 57 kg insa grasime am doar pe abdomen insa nu in exces.Am vazut ca acest tip somatic creste greu in masa musculara(eu nu am foarte mare masa musculara insa se vede destul de bine la biceps,triceps, abdomen, antebrat si la picioare daca ma incordez si asta fara sa fac antrenamente pana acum.Cred ca sunt mai mult o combinatie intre mezomorf si ectomorf.Un baiat de la mine din clasa este mai scund putin ca mine insa are o masa musculara foarte evidenta si asta doar cu gantere 2 luni de zile, inainte fara sa fi avut ceva laughing Deci as vrea mai multe informatii despre cum pot creste masa musculara(am 2 gantere acasa) de nutritie mananc foarte bine(minim 4 mese pe zi) si stau la tara si totul aici este natural(de la carne pana la legume sau fructe). Orice informatie este de folos (mersi pentru ca ati avut rabdare sa cititi tot laughing )

1 răspuns:
| JustMeForever3 a răspuns:

Pai ai putea sa mergi la sala, sa faci sport sa te apuci de culturism si poti sa iei si pastile ca sa iti fie mai usor