| Enter27 a întrebat:

daca fac febra musculara inseamna ca o sa-mi creasca masa musculara sau doar ca nu am destul antrenament?

8 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Inseamna ca muschii tai nu sunt obisnuiti cu tipul sau intensitatea efortului pe care l-ai facut.

| Anablondyi a răspuns:

Dac ai febra musculara la picioare de ex.inseamna ca le-ai lucrat BINE si MAI MULT ca deobicei.creste-ti performanta fizica si o sa vezi ca cu cat faci mai greu cu atat o sa ai febra musculara...sincer mie mi se pare super ideea de febra musculara.e o durere placuta ca stiu ca a meritat efortulhappy

| Enter27 explică (pentru Anablondyi):

Durere placuta oarecum da. e nasol cand nu-ti poti intinde nici macar bratele de durere

| Anablondyi a răspuns (pentru Enter27):

Asta simt si eu azi daca ma crezilaughing)dar daca nu simteam nimic iar nu era bine.deci ...fii mandru!

| raresandrey a răspuns:

Febra musculara se face atunci cand nu prea ai antrenament sustinut al musculaturii, iar dezvoltarea musculara se obtine doar atunci cand simti ca nu mai poti acele cateva secunde cand simti ca esti epuizat si vrei sa renunti.

| GOGAIE18 a răspuns:

Salut! Asta inseamna ca ai lucrat bine, deci o sa ti se dezvolte muschii si nu ai destula rezistenta. Eu cand ma duc la sala si fac febra dupa, ma bucur. plus ca se vede ca am lucrat

| AlinRemi a răspuns:

Cand ai febra musculara nu inseamna neaparat ca iti creste masa de fiecare data, nu ai destul antrenament. Dar uneori cand ai febra chiar iti creste masa ( nu mereu ).

| Andrei_Claudiu_1990 a răspuns:

Salut! Eus joc fotbal de la 7 ani! Cand practici un sport si faci un efort in acea zii mai mare cum ar fi sa faci pista! Muschii nu suporta acel antrenament si a 2a zi ai febra musculara! Da si iti cresc si muschii usor cu usor!