| Adriana_3396 a întrebat:

Ce stiti despre oboseala cronica, ma gandesc daca aveti experienta ati mai trecut prin boala asta si etc. Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Iti face bine o vacanta la munte, un tratament naturist cu vitamine si minerale(miere, propolis, catina, afine, macese)!

| Arthur a răspuns:

Pe lângă ce au spus ceilalţi colegi, carenţă de magneziu sau anemie ( care cere un aport important de fier în special ). Despre anemie : http://www.eva.ro/......1918.html.

| Minnie a răspuns:

Oboseala cronica (desi am primit multe stupid si comentarii rautacioase-tot spun) vine de la dereglarile ficatului. Ia un hepatoprotector de la plafar, ia exact cum si cat scrie in prospect si te vei simti mult mai bine.Am trecut prin asta plus ca am un organism mai deosebit si stiu multe remedii cu suplimente alimentare pentru diferite afectiuni.

| ragaman a răspuns:

Http://www.sfatulmedicului.ro/......cronica_11
ca sa stii ce inseamna oboseala cronica.
nu cred ca ai fost diagnosticata cu asa ceva pentru ca vezi tu, doctorii care au mai ramas in Romania nu sunt tocmai straluciti(nu toti) si oricum nu avem pregatirea necesara sa diagnosticam o astfel de boala.
odihnestete, fa activitati relaxante si o sa fi mai bine.

| reanu a răspuns:

Stiu ca multi nu isi dau seama ca au asta decit cind ajung la spital sau...in groapa :p // intra pe www.sfatulmedicului.ro