| Robi1444 a întrebat:

Ce sunt Proteinele? Mi-a recomandat cineva sa iau proteine pentru sala ( fac sala). Cu ce ma ajute proteinele si daca sunt sanatoase?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| GigiMenta a răspuns:

Te ajuta sa cresti in masa musculara dar nu te complica cu protein fa regulat exercitii la sala si ai sa vezi ca tot; a acelasi rezultat o sa ajungi!

| Cosmin86 a răspuns (pentru GigiMenta):

Serios? Muschii se formeaza DIN PROTEINE, nu din exercitii, la exercitii tu doar le "rupi" fibrele, nu maresti nimic.

Cand se refac fibrele ( si da, se refac CU PROTEINE ), atunci cresc.

Asa ca mai abtine-te sa dai raspunsuri TAMPITE de genul "nu te complica cu proteine"

| GigiMenta a răspuns (pentru Cosmin86):

Bine ca ai dat tu unul inteligent happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru GigiMenta):

Am dat o gramada inteligente, vezi profilul meu, 99 % sunt la sport

| GigiMenta a răspuns (pentru Cosmin86):

Bravo.

| Marwell a răspuns:

Deci informatia de baza despre ce sunt proteinele si cum te ajuta, rol si daca vrei si programul de antrenament pentru incepatori il gasesti aici :
http://fit4sport.wordpress.com/ce-sunt/proteinele/
http://fit4sport.wordpress.com/culturism/primul-program/

| Marwell a răspuns:

Si ai si informatii despre alimentele cu cele mai calitative proteine

| WarriorInReserve a răspuns:

Tu faci sală şi nu ştii ce sunt alea proteine? Păi ar trebui să te documentezi. Nu ştii nimic!
Faci sală şi nu ştii nimic. Mânânci prost şi te antrenezi şi mai prost.