| KaPy2 a întrebat:

Merg la sala de 3 luni, am 17 ani și 1, 75 înălțime,am văzut ca băieți la sala iau proteine și aminoacizi,as dori sa iau și eu sa ma dezvolt mai repede,problema este următoarea cât de sănătoase sunt proteinele astea?,îmi va afecta sănătatea în timp?,după mine nu cred ca sunt deloc sănătoase,voi ce spuneți de proteine sunt sănătoase sau nu?
încă ceva, dacă trag tare la sala îmi va afecta creșterea

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Ca sa intelegi :

1. proteine = carne, peste, branza, oua, lactate, legume. DOAR ALEA sunt proteine

2. ce vezi tu la sala sunt facute tot din mancare. suplimente alimentare = MANCARE CONCENTRATA, tot mancare e ( NU EXISTA alta proteina decat ni mancare, cauta ORICE MANUAL DE MEDICINA )

Citeste :
http://www.doctor.info.ro/concentratele_proteice.html

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat