| melcantil a întrebat:

Ce te ajuta sa ramai insarcinata? Suplimente, vitamine, etc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| vlad_8452 a răspuns:

Tratamentul împotriva sterilităţii are două tăişuri: ai şanse să se dezvolte peste normal Candida Albicans, care, se pare, ar sta la baza cancerului...
Eu mai întâi m-aş gândi la Dumnezeu... citeşte Lazarev... karma poate fi de vină... Deci, pe lângă vitamine, suplimente nutritive... roagă-te cu suflet curat, iar când faceţi dragoste, nu te gândi că urmăreşti acest scop - procreerea - iubeşte cu tot sufletul! Eu cred că aşa se va întâmpla această MINUNE... Ţi-o doresc din tot sufletul!

3 răspunsuri:
| cribus a răspuns:

Nu am auzit de asa ceva! cel mai bine ar trebui sa mergi sa-ti faci un control.si in caz ca ai ceva probleme ti se va prescrie un tratament.

| irina40 a răspuns:

De obicei ramai insarcinata de la sine...cu conditia sa ai un contact sexual! daca totusi nu ai ramas insarcinata, probabil ca sunt ceva probleme...la tine sau la partenerul tau... cel mai bine sa concultati un specialist in planning familial si sa va trimita la niste analize! ...succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Practica te ajuta cel mai mult, iar vitaminele naturale te ajuta la o conditie fizica cat mai buna la practicarea"ramasului insarcinata! totusi daca in cateva lun i bune de practica mai ales in perioada ovulatiei nu te ajuta iti recoman un medic si acesta o sa iti indice ce tip de analize trebuie sa faci, eventual daca ai cateva kilograme in plus ar fi bine sa le dai jos, dar cel mai indicat e un medic specialist, mult succes si asteptam vesti bune.