| Iuliaiulia1993 a întrebat:

Ce vitamine/suplimente as putea lua pentru a ramane mai repede însărcinată. ( mentionez ca sunt perfect sănătoasă

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Produsul Myo-Sun poate fi folosit ca adjuvant in cazul folosirii unui anumit produs care a fost prescris in urma unor analize endocrine si hormonale. Medicamentele cu hormoni care se folosesc au de obcei rolul de regularizare a ciclului menstrual si
crestere a fertilitatii dar prescrierea lor se face doar in urma unor investigatii minutioase. In situatii cum este cea precizata de tine, pot fi folosite tratamente naturiste cum ar fi tincturile obtinute din plante medicinale care au un rol favorizant in stimularea ovulatiei (branca ursului) sau prin tratament cu acid folic, cu Duphaston, Clostilbegyt, etc. In multe cazuri este folosit Clomifenul care este de fapt medicamentul cel mai des folosit si cu cele mai bune rezultate in problemele de fertilitate scazuta. Insa acest medicament trebuie folosit cu discenamant, fiindca aproximativ jumatate dintre femeile care si-au administrat clomifen, raman insarcinate in general intr-un termen destul de scurt de doar 3-4 cicluri menstruale insa trebuie sa fie precizat si specificat faptul ca produsul poate avea un efectul de luat in seama fiindca s-a constatat ca predispune aparitia sarcininilor gemelare cu 2 sau mai multi copii, fiindca medicamentul are efect de activare a ambelor ovare, care pot sa elibereze fiecare mai mult de un ovul o data. big grin Multa sanatate!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nici vitaminele si nici suplimetele nu te lasa insarcinata, ci sexul facut zilnic, in perioada fertila.

| mihai69 a răspuns:

În afară de spermă de la cât mai mulți masculi? întreabă un endocrinolog și/sau un obstetrician.

| Andreeush a răspuns:

Dacă ești perfect sănătoasă nu ai nevoie de suplimente.
Poți să ceri părerea unui medic dacă ai dubii.

| sofisis a răspuns:

Acid folic.

| Iuliaiulia1993 explică:

Aia nu sunt pentru barbati /muschii/sala?