| DouaPuncteD a întrebat:

Ce tratament ar trebui sa urmeze o persoana care are hemoroizi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Tratamentul ti-l da medicul specialist, avand in vedere stare si evolutia.Nu te trata dupa ureche ca nu-ti va face bine.

| VanillaBie a răspuns:

Sa te stergi la c*r cu o carpa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Cauzele sunt multiple de la constipatie, la lipsa unei alimentatii sanatoase, insuficienta exercitiilor fizice şi perioadele indelungate de stat pe scaun.
În primul rand o sa-i recomand sistarea mâncărurilor iuti!
La fel, nu mai avem voie bauturi alcoolice, iar sedentarismul nu ajuta cu nimic, motiv pentru care i-as recomanda un consult de specialitate in vederea stabilirii unui tratament.
In plus: bai de sezut, tratament topic si, nu in ultimul rand, un tratament cu venotonice.
Sanatate si s-auzim de bine.
Te pup!

| user5493 a răspuns:

Sa se prezinte la medic