| daisy a întrebat:

Ce tratament se poate urma pentru tratarea hepatitei B?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mergi la un medic specialist in boli infectioase. Daca esti in stadiul potrivit al bolii se face tratament cu Interferon si Ribavirina, in incercarea de a vindeca complet hepatita.

4 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Tratamentul hepatitei B poate fi prescris numai de medicul curant, deci nu ezita sa iei legatura cu el.

| mioara a răspuns:

Naturist de la calivita

| alma a răspuns:

Consulta te rog un medic pentru ca difera de la caz la caz. O zi buna

| mioara_1431 a răspuns:

Un tratament naturist