| laura_avramescu a întrebat:

Ce tratement eficient exista pentru colita de fermentatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| miriam a răspuns:

Buna, trebuie sa elimini laptele si derivatele sale precum si bauturile acidulate, mai sunt si medicamente pe baza de fermenti pe care le gasesti in farmacii.

1 răspuns:
mira
| mira a răspuns:

Diagnosticul trebuie pus cu mare precizie de catre un specialist.Colitele adevarate sunt putine la numar.Bolnavii abuzeaza de acest termen autodiagnosticandu-se pe baza unor simptome cu multiple interpretari.Nu sunt opiniile mele ci ale profesorului Oproiu care apare vinerea la Etno. Mira