| freestyler95 a întrebat:

cum as putea sa slabesc repede si mult. dar nu infometare adica eu mananc numai dimineata si atata da in ultimul timp ma simt cam slabit si nu stiu daca ar trebui sa continui asa. deci ce ar trebui sa fac flotari sau ce?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Asa nu prea slabesti, fiindca organismul intra pe metabolism de inanitie, te simti rau dar asimilezi tot ce mananci. Ca sa slabesti exista doua smecherii: sa faci mult efort fizic ca sa consumi si sa faci in asa fel incat sa nu simti niciodata foame. Practic trebuie sa reduci numarul de calorii mancand des, asa incat organismul sa nu simta foame.

7 răspunsuri:
| juniper a răspuns:

Mananca sanatos si fa multe exercitii.

| juniper a răspuns:

Exercitiile ard caloriile.

| :x:Xj.b:X:x. a răspuns:

Deci in primul rand sa mananci sanatos si regulat.nu evita nici una din mesele zilei.Nu manca peste masura, nu manca dulciuri, paine si fa cat mai mult sport:alearga joaca fotbal sau orice iti face placere nu rezolvi nimic daca mananci doar odata pe zi atata poate ca te alegi cu probleme la stomac.trebuie sa ai grija de tinewinkingsucces si sper ca sfaturile mele sa te ajute:*

| BabyRosse a răspuns:

Incearca si tu sa mananci lucruri cu putine kcal si sa faci ex pentru slabit.

| justme_9661 a răspuns:

Pai din moment ce ai inceput sa te simti slabit ar trebui sa incepi sa mai mananci si in timpul zilei nu doar dimineata...nu stiu fa mai mult sport poate o sa te ajute sa dai cateva kilograme jos happy infometarea in nici un caz nu e solutie happy bafta

| freestyler95 explică:

Eu obosesc f.repede am alergie sau nu stiu ce da nu pot sa alerg mult sau chestii de astea. si nu stiu ce exercitii sa fac sa nu ma ingras

| pypa007 a răspuns:

U am slabit 4 5 kg intr'o luna... u tb sa dai 1, 1/2 kg pe saptamana... deci... e sezonu' fructelor ...salate de fructe, de legume... fara prajeli k oricum e prea cald afr... apa plata si rece.multa miscare... fah aerobic... du-te la sala... alearga pe plaja... fah exercitzii in apa... si app tb sa ai 3 mese regulate... in intre mese cate un fruct... si multa apa... eu am fost la endocrinolog... si mi-a dat regimu' asta big grin succes evo... ajtept rasp tau... daca a mers :*:*:*:*:*:* - Acum 453 zile