| UmbraDeVulpe a întrebat:

Ce trebuie sa fac ca sa nu ma mai doara articulatiile de la presiunea atmosferica?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
17 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Articulatiile dor de la infectiile si inflamatiile care el ai tu in corp, nu de la curent, nu de la atmosfera.

| gabicoo a răspuns:

Să nu mai fumezi prostii!

| StoicAnalysis a răspuns:

Inafara de creme analgezice locale, nimic. Am inteles ca asa patesc unii oameni la schimbarile bruste de temperatura.

Răspuns utilizator avertizat
| StoicAnalysis a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Tot o sa ai treaba. Ca nu te vindeci. Asa o sa simti de fiecare data cand se schimba vremea brusc. Adesea toamna si primavara. Cremele alea doar iti amelioreaza durerea, incat sa o faca suportabila.

Răspuns utilizator avertizat
| StoicAnalysis a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Nu. Am avut bunici care au avut asta toata viata. Probabil ca ai auzit pe la rude vorbe de genul: Stiu cand o sa ploua sau cand se schimba vremea pentru ca ma doare genunchiul, sau coatele, etc. In principiu incheieturile tale au nervii mai expusi fata de alti oameni si la orice presiune sau temperatura care se schimba brusc, nervii tai vor simti asta, si te vor durea.
Nu faci o boala de la asta.

Răspuns utilizator avertizat
| StoicAnalysis a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Asta e doar la incheieturi. Daca te dor si coastele, deja poate fi altceva. Mergi la doctor si explica-i si lui simptomele.

Răspuns utilizator avertizat
| StoicAnalysis a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Habar nu am, nu am stat langa tine sa vad daca le-ai executat corect sau nu. Oricum, daca persista durerea sau se agraveaza mergi la doctor.

| Darius50boss a răspuns:

Cu creme poate o să îți revii parțial

Răspuns utilizator avertizat
| Darius50boss a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Încearcă nu garantez nimic

Răspuns utilizator avertizat
| Darius50boss a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Dacă te doare in interior da