| Rucsi a întrebat:

Ce urmari are poluarea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
29 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Cred ca incalzirea globala cu toate efectele ei negative e suficient nu?

| MisterKat a răspuns:

Distruge viata tuturor... Si din pacate, este in crestere... iar noua nu ne prea pasa. crying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ce te referi? asupra padurilor? asupra animalelor? asupra omului? asupra stratosferei?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna draga mea happy

Nu inteleg ce intrebare este aceasta la sanatate, dar asta nu conteaza. In primul rand, vezi si tu fumul uzinelor si fabricilor, care se inalta la cer, aparent nepasator si indiferent, dar acest fum face gauri considerabile in stratul de ozon ( stratul ce protejaza pamantul de razele ultra violete ale soarelui, cu alte cuvinte este ca un glob de sticla care ne protejaza de soare). Fiind gauri in stratul de ozon razele vor avea posibiltatea sa patrunda, de aici rezultand si ceea ce sunt sigura ca ai auzit deja de multe ori ~incalzirea globala~.

Cred ca ai auzit de multe ori la televizor vorbinduse de copii saraci si bolnavi ce au nevoie de bani. Ei bine iti dai seama ca daca sunt saraci, nu traiesc in conditii bune ci din potriva, conditii mizere poluate, in care multi microbi si multe boli isi gasesc veacul si sunt gata sa te bage in pamant.

Cu siguranta ai vazut la tv broaste testase si delfini... ei bine exista multe specii rare din aceasta categorie, care sunt puse in pericol de aruncarea neglijenta a pungilor de plastic in mare. Pur si simplu gandeste-te cum ar fi sa mori sufocata intr-o punga de plastic, sau inecata cu una. Dar asta nu e tot, o multime de pest mor din cauza poluarii apelor.

Sanatatea ne este subreda datorita poluarii... deci recicleaza happy mult succes kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Poluare: toxicitate, modificări de structură, distrugere, degradare, etc. din toate punctele de vedere.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

îndepărtează substanţele nutritive din peământ, încetineşte dezvoltarea copacilor şi transformă lacurile într-un mediu care nu poate întreţine viaţa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu vreau sa stiu... ai gasit?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noi, oamenii suntem niste dusmani ai terrei. Ce se intampla in urma poluarii? E foarte simplu...se ajunge la distrugerea planetei. Din cauza deseurilor toxice si ale substantelor strecurate in mari oceane etc. nu o sa mai existe viata subacvatica.Imagineaza-ti cum e sa mori *inecat* de gunoi...iti spun eu cum e...nu prea bine.asa ca respecta natura si nnu o polua

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce urmari are?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu dar daca mai incerci draga pot gasi asta e un sfat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toata lumea stie care sunt urmarile.nu ar trebui mai bine sa discutam despre ce am putea face practic si cum ne-am putea implica activ? dar probabil e mai usor sa ne plangem de mila so da-ti-i drumu' in continuare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici eu nu stiutongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici eu nu stiu pentru ca asta caut si eu dar de-o cam data nu am gasit
sper sa gesesc:d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poluarea distruge atratul de ozon

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte RAU

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce urmari are poluare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici eu nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

happyincalzirea atmosferei=)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aveti si voi tema la chimie?laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Distruge mediul inconjurator

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si tie tot la chimie iti trebuie?laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Drq

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta caut! si nu gasesckoh go on.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am tema la chimie

| Demise a răspuns:

Poluarea distruge stratul de ozon si sporeste incalzirea globala.

| BlackFightOne a răspuns:

Draq stie si eu caut dar...

| Vlaicu_Emi_1997 a răspuns:

Va rog azutatima si pe mine ..imi trebuie un referat despre poluare si efectul ei asupra animalelor clasa6