| anonim_4396 a întrebat:

Ce v-a motivat sa pierdeti in greutate? cum va simtiti dupa ce dieta(combinata cu sport presupun) a dat rezultate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PinkPanther a răspuns:

Pai la mine nu a fost cine stie ce pur si simplu mi-s-a pus pata ca vreau sa slabesc, nu cred in cure minune si nici nu am destula vointa dar am dat jos cam 20 de kg, pur si simplu fara sa ma gandesc ca sa tin cura e un chin (am mai calcat si stramb din cand in cand dar mai bine imi fac o pofta odata la 2 saptamani decat sa sar pe frigider la sfarsit.
Am fost la doctor (endocrinolog care se ocupa de obezitate si diabet, sunt mai multe tipuri de endocrinologi) mi-a facut analize mi-a dat o cura in functie de analize si niste pastile mi-am facut abonament la aerobic si uite asa am topit din martie pana acum aproape 20 de kg.
Daca ai de slabit mai mult de 10 du-te la doctor, si daca esti din bucuresti iti zic cum sa dai de doctorul la care am fost eu. Daca nu iti recomand un site unde gaseti foarte multe sfaturi si diete sanatoase intra pe www.slabute.ro (nu te gandi ca fac reclama ca e al meu, pentru ca nu e) asta m-a ajutat si pe mine.
spor la treaba si la slabit

5 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

Am vazut ca ti-a recomandat cineva herbalife, nu sunt bune, cat de sanatoase pot sa fie niste prafuri? si costa de te usuca. Si cel mai important sfat pe care pot sa ti-l dau e sa nu crezi in diete de genul 15 kg in 2 luni, e ok sa slabesti in jur de 3-4 depinde de metabolismul tau

| MihaelaMariaPopa a răspuns (pentru PinkPanther):

Bine ca sunt mai bune sucurile carbo, chipsurile, tigarile mezelurile si margarina. ai consumat herbalife ca sa iti poti permite raspunsul asta? ma indoiesc ca stii ce inseamna denumirea cel putin

| Psihoyounger a răspuns:

A slăbi 15 km în 2 luni e pericol. Eu nu zic că nu e adevărat, dar e periculos. Acum, depinde de metabolismlu fiecăruia dar e prea mult. Prin sport e cel mai bine. ODată ce vei ajunge, cu multă ambiţie, la kilogramele dorite, va trebui să continui să faci sport. Jumătate de oră pe zi, îţi va creşte încrederea în tine şi te va face să te simţi mai bine. Nişte pastile sau prafuri nu vor face decât să te facă să slăbeşti forţat, artificial, nesănătos.
Motivaţii sunt foarte multe. Nu am avut nevoie de ele, pentru că nu am avut nevoie să slăbesc, am fost mereu subţirehee hee dar principala motivaţie este că tu trebuie să te simţi bine în pielea ta. Apoi, ce spun ceilalţi nu contează, atâta timp cât tu te simţi bine. Alte motivaţii? O viaţă sănătoasă, armonioasă şi plăcerea de a te putea îmbrăca cu ce doreşti, fără să te gândeşti că îţi scoate în evidenţă x parte a corpului etc. Baftă! happy

| PetreConstanta a răspuns:

Sunt mai multe motive pentru care poti sa slabesti

| cineva_8314 a răspuns:

Crede-ma ca nu functioneaza doar daca asa o sa faci toata viata fiindca corpul se invata cu sport si daca vei renunta 1 saptamana vei observa ca incepi sa pui la loc. daca ai peste 18 ani poti sa apelezi la herbalife, unde o sa ti o dieta dar nu pentru mult timp si vei ramana asa mult tipm.la mama a functionat.a slabit 15 kg in 2 luni, dar mai e ceva de care o sa fie nevoie.AMBITIE! asta nu da gres niciodata. sper ca te-am ajutat