| anonim_4396 a întrebat:

Glucidele îngrașă?
O dieta formata doar din glucide,combinată cu Sport, dă' Rezultate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| amyana a răspuns:

Nu poți avea o dieta doar cu glucide corpul uman are nevoie si de proteine lipide
etc
Iar o dieta doar cu glucide provoacă cancer daca e ținută mai mult de 1 săptămână

| anonimg a răspuns:

Chiar daca nu ingrasa, ele pot provoca cancer de pancreas.

| CuriousStuff a răspuns:

Consumate in exces, ingrasa, la fel ca orice altceva. Dieta trebuie sa fie echilibrata, indiferent daca ai un scop (slabit, ingrasat, pus masa musculara) sau pur si simplu doar vrei sa mananci. Mesele nu trebuie facute doar dintr-un singur nutrient, trebuie sa contina atata glucide cat si lipide si proteine.
Multa sanatate.