| Mihaihjv a întrebat:

Ce vitamine sa iau ca tot imi pusca oasele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mergi la chiropractician sa te alinieze

| darrio2007 a răspuns:

CaSO4 • 2 H2O (sulfat de calciu).

| MihaelaDart a răspuns:

Nu lua vitamine de capul tau, căci și acestea pot da reacții adverse. Mergi mai întâi la medicul ortoped și acesta îți va scrie tratamentul corect cât și posibil fizioterapie daca e necesar.

| Violleta2022 a răspuns:

Cine iti pusca oasele?
Poti vorbi clar, romaneste, ca sa te putem intelege?

| alina2k18 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ahhahaha, cred ca e ardelean laughing inseamna gen ca ii pocnesc oasele.

| Violleta2022 a răspuns (pentru alina2k18):

Mai, astia nu vor invata niciodata sa vorbeasca romaneste, daca nu-i fortam sa-si rectifice vocabularul.

| darrio2007 a răspuns (pentru Violleta2022):

O fi din Ditrău.

| darrio2007 a răspuns (pentru alina2k18):

Ăstia mai si țâpă.

| Osneros a răspuns (pentru darrio2007):

Răjesc*

Sursă: sunt ardelean.

| Mihaihjv explică (pentru darrio2007):

Maramures?

| darrio2007 a răspuns (pentru Osneros):

Mă bucur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Calciu vitamina k și vitamina d dar mai bine vizitează un specialist